Member of Group ›
Modernkori istenkeresés gospel aláfestéssel
Szombat a zene napja. Figyeljetek és hallgassatok minket.
 PHENOM
phenom.hu
A magazin 2010-ben indult, fiatalokhoz szóló, független kulturális portál.

Modernkori istenkeresés gospel aláfestéssel

 

Megjelent Khaaro legújabb dala! A Hol vagy a sötétebb műfajok és hangulatok után érdekes, új színben mutatja meg az előadót.

A Hol vagy címet viselő track egy dalszerző táborban íródott és az összegyűltek különböző kreatív energiái hívták életre ezt a különös csoportosulást: Khaaro ezúttal WimmR és CFL Davies társaságában alkotott, később pedig egy angyal is bekapcsolódott hozzájuk dorimoczi személyében. 

A hangzásvilágot tekintve is érdekes mix született, hiszen a gospel hangszerelést garage lüktetés egészíti ki – ezt a furcsának tűnő egyesülést a toldyuuso formációból már jól ismert Barney Soon simította ki. A különleges műfajkeveredés érdekes témával is párosul: a szöveg a korunkbéli, hétköznapi istenkeresés kérdését feszegeti:

„Alapvetően egy dalszerző camp-en íródott ez a zene, ahol húztunk két műfajt, így jött a gospel és a garage házasítása, amelyet Barney Soon ötvözött össze megfelelő minőségben. A fiúkkal a gospel tematikára kezdtünk el szöveget írni, aminek a fő témája maga Isten. Utólag csatlakozott be hozzánk dorimoczi, aki szerintem kimondottan frappáns szöveggel kapcsolódik az egész kontextushoz, egy örök kérdéssel a refrénben:

Hol az Isten egyáltalán a mi életünkben?

A feldolgozott témához személyes kapcsolódása van Khaaronak, hiszen hosszú utat járt be a hittel való kapcsolatában. Ahogy fogalmaz, ma már inkább két lábbal próbál a földön állni, semhogy transzcendens tényezőkkel magyarázza életének történéseit, de tapasztalataiból hasznos útravalót tett el:

„Amit szerintem a keresztény kultúra tök jól átad, az az, hogy itt van egy óriási tudásanyag, ami évezredeken keresztül alakult és őrződött meg az emberiség által írásosan, illetve hagyomány által, abban van valami egészen komplex összegzés arról, hogy milyen is maga az emberi lény.“

A dalszöveg tehát Istenről szól, a hozzá vezető út kereséséről, a belső vívódásokról – a történetét pedig nagyon tisztán adja át a hozzá készült videoklip, aminek koncepcióját főként Khaaro és Dóri találták ki:

„A három fiú szándéka Istent áldani, megtalálni, miközben amúgy teljesen züllött életet élnek. Az angyal a két oldal közt ragadt, Isten nevében keresi a fiúkat, hogy megváltsa őket, de hiába szólítja a nyitányban, nem válaszolnak. A fiúk élik világukat a Földön, míg az angyal mgelégeli és lemászik hozzájuk, hogy vezesse őket. Leesik és elszántan keresni kezdi a srácokat a buliban, de ott is akadályokba ütközik, nem találja őket, majd végül elpusztítja és eltiporja a tömeg.”

A videó Szőllősi Tamás és Szűrös Péter keze munkáját dicséri, de a teljes megvalósításban számos jó barát is szerepet vállalt.

Khaaro Instagram

Csapat

 ArtHungry
arthungry.com
Független portfólió építő felület alkotóművészek és a vizuális művészetek iránt érdeklődők részére.
Kutvölgyi Pál
Blogger42
Írni, olvasni, fotózni és motorozni szeretek, számolni tudok.
 Marvin
Marvin Says
Kedvelem a jó kérdéseket. Néha fontosabbak, mint a válaszok.
 PHENOM
phenom.hu
A magazin 2010-ben indult, fiatalokhoz szóló, független kulturális portál.
Schiffer Miklós
Schiffer Style
A stílusos élet fontosságának hirdetése.
Török András
Simplicissimus
Olvasni jó, a könyvet továbbadni kúl.
Korábbi vendégíróink
Balázsi Dia & Peti 
My Little Melbourne Family
Mindegy honnan jössz, a lényeg, hogy tudd hová tartasz, és míg odaérsz, légy jobb minden nap.
 Ernyey Béla
Ernyey Béla
Színész
 Erőss Zsolt
Eross Zsolt
Hegymászó
 Fabricius Gábor
Fabricius Gabor
Head of Innovation
 Dr. Farkas András
Farkas András
biztosítóalapító
Gecser Ottó
gecserotto
A kisnyugdíjas ahol tud, segít.
Guld Péter
GuldPeter
Kaotikus életet élő, szentimentális motorkerékpár-őrült.
Hoffmann Petra
Petra
Ha pokolra jutsz, legmélyére térj: az már a menny. Mert minden körbe ér.
Kertész Bálint
Videographer @ 42BIT
Tizennégyszer láttam a Keresztapa-trilógiát.
Kutvölgyi Gergely
Solus Beats
Zenét hallgatok/készítek.
 Lakatos Márk
Lakatos Mark
Stylist
 Lang Viktória
Lang Viktoria
Lakberendező
 Litkey Farkas
Litkey Farkas
Vitorlázó
Mei Mei
Mei Mei
Stylist
Obersovszky Gyula
Magánzó
Szinteld magad a világra, légy magasabb, mint az árja.
Trunkó Bence
Shadowriter
Az vagy, amit nézel.
Pályázott vendégíróink
Hegedűs Ágota
hegedusagota
Hegedűs Ágota
Somogyi Richard
somogyirichard
Grafikus, belsőépítész.
Tóth Olivér
totholiver
Creative Image Artist
Vécsei Rita Andrea
vecseiritaandrea
Büntetőbíró, majd mindenféle szöveg író.
 
Smile
Culture
Shop
Photo
Video
Ride
Art