Fantasztikus, milyen klassz meglepetésekkel szolgál időről-időre az A38. Kívánni sem kell már, úgy hozzák el az aktuálisan legizgalmasabb zenekarokat egymás után! Ezúttal a belga Oscar and the Wolfnak lehet nagyon örülni – az indie elektronika egyik legfrissebb zenekara július 16-án látogat a hajóra, ráadásul egy nappal a Bánkitó Fesztivál előtt, így az sem kell, hogy kimaradjon! Kevés aktuálisabb dolog van jelenleg a kontinensen a belga zenekarnál, és valószínű, hogy többet nem lesz esély klubkoncerten megnézni a meredeken ívelő népszerűségű Oscar And The Wolfot.
A 2010-ben alakult, nagyon fiatal belga zenekar, az Oscar And The Wolf a közelmúltban tényleg „berobbant” Európa nemzetközi zenei életébe. Két EP és a tavaly megjelent első nagylemez, az Entity épp elég volt ahhoz, hogy a lapok és kritikusok máris a James Blake- vagy How To Dress Well-féle, neosoulra, elektronikára, R&B-re egyaránt építő, kifinomult, érzelmes és melankolikus crooner egyik legfontosabb képviselőjeként emlegessék.
Ebben hatalmas szerepe van a zenekar frontemberének-zeneszerzőjének, a fátyolos hangú Max Colombie-nak, akinek jellegzetes énekstílusa az Oscar And The Wolf védjegyszerű eleme. Ehhez társulnak a lassan építkező, bugyborékolós, szintiszőnyeges, elektronikus alapok, sötéten fortyogó groove-ok, gyerekdalokat és Satie-t egyszerre idéző zongorafutamok. Futurisztikus sanzonokból áll a ghenti együttes repertoárja, amit látványos külsőségek között és jelmezekben ad elő. A színpadot pedig masszívan uralja az utóbbi idők egyik legmarkánsabb frontembere, Colombie különleges, egyszerre maszkulin és feminin személyisége, összetévesztethetetlen hangja. Nem kétséges, hogy a még minidig pályája elején álló Oscar And The Wolf a közeli jövő egyik legnagyobb európai sikertörténete lesz, és ezt A38 Hajós klubkoncertjén is bizonyítani fogja. Türelmetlenül várjuk!
Oscar and the Wolf, július 16. A38, facebook.com/events/639912419446040/
Független portfólió építő felület alkotóművészek és a vizuális művészetek iránt érdeklődők részére.
|
Írni, olvasni, fotózni és motorozni szeretek, számolni tudok.
|
Kedvelem a jó kérdéseket. Néha fontosabbak, mint a válaszok.
|
A magazin 2010-ben indult, fiatalokhoz szóló, független kulturális portál.
|
A stílusos élet fontosságának hirdetése.
|
Olvasni jó, a könyvet továbbadni kúl.
|
Mindegy honnan jössz, a lényeg, hogy tudd hová tartasz, és míg odaérsz, légy jobb minden nap.
|
Színész
|
Hegymászó
|
Head of Innovation
|
biztosítóalapító
|
A kisnyugdíjas ahol tud, segít.
|
Kaotikus életet élő, szentimentális motorkerékpár-őrült.
|
Ha pokolra jutsz, legmélyére térj: az már a menny. Mert minden körbe ér.
|
Tizennégyszer láttam a Keresztapa-trilógiát.
|
Stylist
|
Lakberendező
|
Vitorlázó
|
Stylist
|
Szinteld magad a világra, légy magasabb, mint az árja.
|
Az vagy, amit nézel.
|
Hegedűs Ágota
|
Grafikus, belsőépítész.
|
Creative Image Artist
|
Büntetőbíró, majd mindenféle szöveg író.
|
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. A süti hozzájárulásokat az alábbi menüpontokban kezelheti.