A GoPro3 (Black Edition) képességeit először még télen teszteltem, a családi snowboardozás alkalmával, amikor praktikusan egy síbotra erősítettem fel a sportkamerát. Azóta egyébként (a számtalan kiegészítő mellett) megjelent egy hasznos teleszkópos bot is, amely erre a célra (is) remek eszköz. Azóta nem sok időm volt elmerülni a szűrők, felbontások és fps-ek világában, így az idei nyaralás jó alkalmat biztosít a további, (hangsúlyozottan amatőr) “tesztekre”.
http://vimeo.com/60315765
Röviden: az iPhone app (amely nemrég új lehetőségekkel bővült) és a Wi-Fi távirányító megbízhatóan működik. A víz alatti felvételek (medencében) még szűrő nélkül is megközelítőleg helyes színűek. A legtöbb felbontásban háromféle látószögből választhatunk, ami szintén elegendő. A ProTune módot érdemes bekapcsolni. Az ingyenesen letölthető Cineform Studioban a két kamerával rögzített anyagot viszonylag könnyen össze lehet rakni 3D-s filmé. (A régi szinkronkábeles kettős ház sajnos nem jó az új, hármas GoPro-hoz. Gondolom, hamarosan érkezik az új kettős tok.)
A következő három slow-mo’ tesztvideóból az első kettőt még „sebtiben” otthon, a harmadikat már itt, a szigeten készítettem. Nem szeretnék senkit műszaki maszlaggal (4K, 120 fps & Co.) bombázni, mindenki utánaolvashat, ha tényleg érdeklik az ilyen részletek. Összefoglalva, a GoPro ezúttal tényleg nagyot dobott és várhatóan „degeszre” fogja magát keresni nem csak az alapgépeken, hanem az ügyesen “túlárazott” (magic of branding/pricing/mounting) kiegészítőkön is. Mindenesetre Greg Herd, a nagyhatalmú SONY termékmenedzsere a következőket mondta: “We’re a camera company first. GoPro is a mount company first that sourced to cameras.”
http://vimeo.com/70738825
http://vimeo.com/70960217
http://vimeo.com/71969073
Egy átlagos Harley tulajdonos (persze más okból) egy szabad szemmel is jól látható összeget hagy általában a HD-nál a ruhákra (bár sztem fura tetőtöl-talpig HD karácsonyfának öltözni), de főleg a hangosabb kipufogóra, krómizékre és táskákra. A nyomtató gyártók üzleti modellje pedig ilyen szempontból még “extrémebb”, hiszen jellemzően a tintapatronokon keresik meg a profitot, nem az eladott készülékeken.
Nyilván a szándékoltan speciális, de jól használható csatlakozórendszer az (magic of mount), ami miatt sok ilyen kiegészítőt ad majd el e sportkamerákat gyártó cég. A “redbullféle” extrémsport-marketingre pedig már most is sokat költenek. Felix Baumgartner ugrását pl. (egyéb eszközök melett) öt GoPro is rögzítette. Az Apple féle “etalon-megkerülhetetlenség” szintén sok gyártót fog arra sarkallni, hogy a GoPro keze alá (bankkontójára) dolgozzon. (A DJI Phantomok várhatóan hasonló dinamikával fogják magasba emelni a GoPro kamerákat, mint a saját és a GoPro eladási statisztikákat.)
Mindenesetre Nicholas “mad billionaire” Woodman, a GoPro alapítója még csak 37 éves és a világ egyre több videót, valamint képet gyárt, amit (rögtön) meg is akar osztani az egyre gyorsabb csatornák segítségével. A kérdés az, hogy a GoPro 4, a Smart Phone, a Facebook és a YouTube/Vimeo szavaknak mi köze lesz egymáshoz a (várhatóan nem túl távoli) jövőben. A GoPro app új, 2.0-ás verziója mindenesetre kijelölte már az utat…
Független portfólió építő felület alkotóművészek és a vizuális művészetek iránt érdeklődők részére.
|
Írni, olvasni, fotózni és motorozni szeretek, számolni tudok.
|
Kedvelem a jó kérdéseket. Néha fontosabbak, mint a válaszok.
|
A magazin 2010-ben indult, fiatalokhoz szóló, független kulturális portál.
|
A stílusos élet fontosságának hirdetése.
|
Olvasni jó, a könyvet továbbadni kúl.
|