Nomen est omen, ahogy mondani szokták, és nincs is jobb példa erre, mint a magyar OST konzeptmárka, amely indulása óta deklaráltan egy téma köré építi munkásságát: a szocialista kelet esztétikai hagyományait állítja szembe a modern szépséghajhászó társadalom képtelen ideáljaival. Idei tavaszi-nyári kollekciójuk is ezen az úton halad – az éjszakai élet öltözködése vegyül a mai, kapitalista világ káoszával, a furcsa és szép, a régi és az új határmezsgyéjén incselkedve.
“Fontos, hogy legyen üzenetünk és reflektáljunk arra, ami a világban valóban körülvesz minket – akár a divatról van szó, akár fontosabb kérdésekről. Idén ezért is választottuk mottóként: “War for water war for oil”.
Az OST konzept tervezői SS19 kollekciójukban clublife-fílinget az iskolai egyenruhák szigorú szabálykövetése és a szüleink ruhatárában is megtalálható, semlegesen semmilyen kabátjainak újraértelmezett verziói ellenpontozzák, amit a hologrammos képek és integető macskák, egyszóval a kínai piac tipikus szimbólumai fejelnek meg.
“Fontosnak érezzük, hogy úgy vegyük komolyan a dolgokat és próbáljunk megoldásokat keresni egy problémára, hogy magunkat közben ne vegyünk túl komolyan.”
A fenti küldetés ismételten csak teljesült, a banális és gagyi dolgok megdicsőültek az OST kezei között, hogy a sokféle hatás, a kínai szerencsehozó macskák, japán tájképfestészet és az ukrán bőrdzsekik kavalkádja ellenére iszonyatosan friss, makulátlan kollekcióvá álljon össze.
A régi korok valósága a mai trendekkel, például a szalagban felapplikált OST felirattal karöltve újdonságot hoz az állandó kielégülést kereső szépséghajhász divatszcénába.
Független portfólió építő felület alkotóművészek és a vizuális művészetek iránt érdeklődők részére.
|
Írni, olvasni, fotózni és motorozni szeretek, számolni tudok.
|
Kedvelem a jó kérdéseket. Néha fontosabbak, mint a válaszok.
|
A magazin 2010-ben indult, fiatalokhoz szóló, független kulturális portál.
|
A stílusos élet fontosságának hirdetése.
|
Olvasni jó, a könyvet továbbadni kúl.
|