Egy kedves cimborám, Guld Péter személyes beszámolóját olvashatjátok, egy különleges alkalomról, mikor a magas barna férfi motorosbakancsra cserélte felemás cipőjét és fejére életében először, egy Ruby sisakot húzott. Következzen Péter írása vágatlanul, ha úgy tetszik a rendezői változat.
„Gyönyörűen sütött a nap. A pálmafák árnyjátékában lágyan fútta arcomat a forró itáliai szellő. Azt hittem álmodom, de mégsem. A gyönyörű Ruby ekkor lágyan megsimogatta arcom, tenyerével mintegy medret képezve belekapaszkodott a fejembe, a tarkóm irányából. A két kis párnácska egészen felduzzadt a nyomástól. Ruby-val Olaszországban a pálmafák alatt. Persze erről Signor Berlusconi mit sem tudott. Talán máig azon töri szegény fejét, hogy a kis fruska kivel töltötte azt a májusi napot.
Tyler Durden azt mondta – nem a munkád vagy, nem a pénztárcád és nem is a bankszámlád. Kivéve, ha Ruby sisakot készülsz vásárolni, mert ebben az esetben utóbbi kettőre igenis nagy szükséged lesz. A termék szinte fogalommá nőtte ki magát a sisak, valamint a divatpiacon egyaránt. Persze akadnak jó néhányan, akik még csak nem is hallottak róla, illetve lesznek olyanok is, akikben soha nem fog megmozgatni semmit.
Számukra jó hír, hogy a Ruby nem is kívánja őket megkeresni, így boldogan éldegélhetnek egymás mellett békében. Viszont azok számára, akik hajlandóak fizetni legkevesebb 520 Eurót egy nyitott bukóért, ez a brand maga a Kánaán. Egy biztos, ember nem ment el úgy mellettem, hogy meg nem tapogatta. Nézték, simizték, elvégre a Ruby ilyen. A fotós 5 perces gyönyörködését megszakítva, feltette a mennyibe kerül kérdést. Mondom mennyi, mire ő – de hát ez csak egy jet sisak, ez aránytalanul drága. Persze bizonyos értelemben neki is igaza van, valaki Louis Vuitton táskával utazik, én meg a világoskék sporttáskámmal. Mindkettőben elférnek a pulóverek, de az azonosság körülbelül ennyi és nem több. Jerome Coste, a sisak atyja pont ezen a ponton húzta meg a demarkációs vonalat.
Persze itt is, mint minden más híres termék esetében, létezik egy legenda, amely a hivatalos weblapon elolvasható. Jerome a vagabund francia formatervező 6 koponyasérülést követően úgy döntött, hogy megmenti a motorosok életét, és bukósisakot készít. Ötvözve eredeti szakmájával (designer) valami igazán trendi cuccot akart összehozni. A megvilágosodás 2001-ben köszönt rá, amikor egy japán motoros magazint lapozgatva teljesen beleszeretett a tokiói underground motoros arcokba, és retro öltözékükbe. Az irány adott volt. Ezt megelőzte még néhány év tapasztalat, amelyet a JT Racingnél (motokrossz ruházat gyártó cég) szerzett Kaliforniában, még a kilencvenes évek elején. 2004-ben Jerome levédette a Ruby nevet, majd elkezdett dolgozni a modellcsalád zászlóshajóját képviselő Pavillon fantázianevű bukón. 2006 októberében találkozott Jean-Etienne Prach-al, aki azóta a menedzsment részét viszi a „biznisznek”.
Időközben megérkezett még Steve Mcqueen szelleme és Jerome vintage motorok iránti mérhetetlen rajongása, amely csak tovább növelte a márka imázsát. Végül 2008-ban, Coste teljesen a divat felé vette az irányt, miután egy kortárs képzőművész házaspár (Eley Kishimoto), saját motívumaival látta el, mind a Pavillon, mind pedig az időközben piacra dobott Belvedere (rostéllyal ellátott változat) típuscsaládot. A modelleket a 2008-as divathét keretein belül mutatták be.
Ezt 2009-ben megfejelte még az örök fiatal, Chanel vezér Karl Lagerfeld, aki Tweed sisakot készített a Ruby számára, iPod zsebbel megfércelve. Alapára 1200 Euró, a plafon valahol 5000 környékén.
A fenti sorokból pontosan kiderül, hogy a Ruby cégismertető megmozdulásai oly remekre sikeredtek, hogy Keira Knightley-n és a felső tízezren kívül sokan még az árát sem merik megkérdezni. Így a kommunikáció bizonyos esetekben azt sugallja, Ruby-t nem mindenkinek kötelező viselni, Ruby után bizony vágyakozni kell, s majd ha kialakul a szükséges birtoklási vágy, úgyis megvásároljuk, hiszen az ára alig 100 Euróval több, egy azonos kategóriába sorolt Araitől, vagy Shoeitől. Ezen kívül, ha a Rubyra esik választásunk olyan menővé válunk, hogy még Miss Knightley vagy Karl Lagerfeld is csak elégedetten biccentene egyet.
De vajon szüksége van erre az utca motorosának, amennyiben nem a GQ címlapjára vágyik?
Pont ezt szerettem volna megtudni, amikor megkerestem Dánielt a hazai importőrt. Igen, a Ruby hivatalos magyar importőrét, akinek üzlete Pest bohém negyedével szemben, a Hercegprímás utca elején található. Ismerve a hazai szemléletet, importőrök ismeretlennek csak úgy használatra, nem igazán adnak terméket. Dániel ez alól kivételt képez, hiszen lezser eleganciával rámutatott a készletre, tessék választani, vigyed amelyiket akarod. Köpni nyelni nem tudtam, s mivel rettegtem, hogy bármi baja eshet szegény kobaknak, egy viszonylag alapmodellnek számító fekete Pavillon St. Germain-t vittem. Pár pillanattal később már ott loholtam az Andrássy úton kezemben a vörös dobozzal. Otthon aztán karácsonyi ajándékával alvó gyerek módjára jobban áttanulmányoztam. Az általam viselt M-es méret ultrakönnyű a maga 950 grammjával. Mindez a szénszálas héjnak, valamint a repülőgépgyártásból származó technológia alkalmazásának köszönhető. Így arra a kérdésre- Vajon mennyire biztonságos a Ruby? – máris választ kaptunk, hiszen high-tech a köbön. A héj kialakítása is exkluzivitást sugall. A középen elhelyezkedő enyhe taréj, akár asszociálhat a gall kakasra is, de ebben az esetben nem hinném, hogy bármi ilyen vezérelte volna Jerome és barátai kezét. A körbeívelő króm szegély, a finoman kidolgozott báránybőr keresztirányú varrásokkal, mind a francia divatbuzéria legmagasabb színvonalát sugallják. A bordó bőr, a rubin alakú embléma, valamint a jobb-bal oldalon található két aprócska rubinvörös gomb akár a totális erekciót is okozhat.
A pillanat, amikor a szkeptikusok egy csoportja elsöprő ováció közepette felteszi a kérdést – no de mennyire funkcionál az a sisak éles bevetés közben?
Bátran kijelenthetem, hogy jól, sőt remekül. A dupla D-gyűrűs zár, mint tudjuk, a legbiztonságosabb szerkezetek egyike, kényelmesnek botrányosan kényelmes és könnyű. A kifelé bőrt virító bélés, a fejrészen átvedlik Alcantara kelmévé. Erről annyit kell tudnunk, hogy a légáteresztő képessége lényegesen jobb, mint a bőrnek, így a fej és hajszerkezetünk nedvességtartalma vélhetően nem fog vetekedni James Brown-éval. Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy 30 fokban felvettem, talpig bőrben „bóhockodtam” körülbelül másfél órát, városban fel és le, fotóztunk, forgattuk a motort jobbra és balra, egyszóval nem nevezném egy klasszikus krúzolásnak. A végén a pólómból kicsavartam a vizet, a sisak bélése pedig alig volt nedves. A hajam egy kicsit jobban, de az ilyenkor megszokottól jóval elmaradt. Tulajdonképpen a baj az, hogy nem tudok negatívumot felhozni a Ruby ellen, pozitívumot meg felesleges, mert így is attól tartok, hogy elcsöppen a poszt végén szereplő pont. Bár ha még azt is elárulom, hogy mennyire cuki a két pici mikrofonnak tűnő levegőztető a tarkónk felett, valamint a felette látható retro patent édes, apró kártyát rejt, amelyre nevet és vércsoportot lehet írni, azt hiszem önök joggal megkövezhetnek. Hát tegyék én vállalom. Igaz, hogy ennyiért nagyon komoly full-face sisakot lehet vásárolni, de mint mondtam a Ruby nem erre hajaz. Hanem az olyan őrültekre, mint én, akik ennek ellenére is vásárolnának egyet, mert annyira gyönyörű.
A sisak belsejében, egy szárnnyal és fáklyával „megpimpelt” igen jó, „cickós” csaj látható, aki szerencsés utat kíván nekünk. Javaslom a Ruby tulajoknak, hogy minden használat után ellenőrizzék a lány meglétét. Ha mást nem is jelent, annyit biztos, hogy épségben megérkeztek.”
Független portfólió építő felület alkotóművészek és a vizuális művészetek iránt érdeklődők részére.
|
Írni, olvasni, fotózni és motorozni szeretek, számolni tudok.
|
Kedvelem a jó kérdéseket. Néha fontosabbak, mint a válaszok.
|
A magazin 2010-ben indult, fiatalokhoz szóló, független kulturális portál.
|
A stílusos élet fontosságának hirdetése.
|
Olvasni jó, a könyvet továbbadni kúl.
|
Mindegy honnan jössz, a lényeg, hogy tudd hová tartasz, és míg odaérsz, légy jobb minden nap.
|
Színész
|
Hegymászó
|
Head of Innovation
|
biztosítóalapító
|
A kisnyugdíjas ahol tud, segít.
|
Kaotikus életet élő, szentimentális motorkerékpár-őrült.
|
Ha pokolra jutsz, legmélyére térj: az már a menny. Mert minden körbe ér.
|
Tizennégyszer láttam a Keresztapa-trilógiát.
|
Stylist
|
Lakberendező
|
Vitorlázó
|
Stylist
|
Szinteld magad a világra, légy magasabb, mint az árja.
|
Az vagy, amit nézel.
|
Hegedűs Ágota
|
Grafikus, belsőépítész.
|
Creative Image Artist
|
Büntetőbíró, majd mindenféle szöveg író.
|
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. A süti hozzájárulásokat az alábbi menüpontokban kezelheti.